Terapia trądziku

Zabiegi na twarz

Blizny potrądzikowe

DermaPen to lekkie i bardzo poręczne urządzenie – dzięki technologii wibrujących z bardzo dużą prędkością 32 igieł pozwala na niezwykle precyzyjne, bardzo gęste i szybkie ukłucie dużych powierzchni skóry. Ilość i rozmieszczenie igieł w jednorazowej, sterylnej końcówce są tak dobrane, by można było dotrzeć w miejsca niedostępne dla innych urządzeń.

DermaPen daje widoczne pogrubienie skóry, poprawę napięcia, efekt delikatnego liftingu, spłycenie drobnych zmarszczek, zmniejszenie porów. Pacjentki są bardzo zadowolone, że przestają się czerwienić. Wyraźnie zmniejszają się przebarwienia posłoneczne, wyrównuje koloryt skóry twarzy, szyi i dekoltu. Zabieg pobudza również odbudowę rozstępów i blizn potrądzikowych. Przerosłe blizny (pozabiegowe, pooparzeniowe) ulegają „zmiękczeniu” i spłaszczeniu.

Możliwość regulacji stopnia wysunięcia igieł daje niepowtarzalną szansę jednoczasowego zabiegu na cienkiej skórze powiek i grubej skórze policzków czy szyi. Jeśli chcemy leczyć blizny potrądzikowe, możemy skupić się na nich nakłuwając bardzo głęboko (metodą stempla) i jednocześnie rewitalizujący pozostałe obszary w sposób mniej agresywny.

Bardzo duża prędkość wibracji zapobiega powstawaniu krwiaków i siniaków. Dla większego komfortu klientki podczas zabiegu istnieje również możliwość regulacji prędkości pulsowania w stosunku do głębokości wkłuć.

Czas rekonwalescencji po zabiegu jest krótszy niż w przypadku lasera typu fraxel. Jest on dość indywidualny, zależny od osobniczej wrażliwości na uraz (1-4 dni) coraz krótszy po kolejnych zabiegach.

Jak wygląda zabieg?

Skórę  dokładnie dezynfekujemy. Urządzenie daje nam wyjątkową możliwość dobrania głębokości wkłuć w zależności od okolicy i grubości skóry.

Możemy wykonać mikronakłuwanie w zakresie od 0,25 do 2,5 mm, zmieniając głębokość w trakcie zabiegu. W ten sposób, po naniesieniu na skórę odpowiedniego preparatu, wykonujemy kilka pasaży celem jak najdokładniejszego pokrycia leczonych powierzchni.

W trakcie zabiegu widoczne jest równomierne zaróżowienie skóry z możliwością bardzo drobnych wybroczyn.

Bezpośrednio po zabiegu pacjentka może odczuwać gorąco i lekkie pieczenie. Z kolei następnego dnia skóra może być zaróżowiona, napięta, jak po lekkim oparzeniu słonecznym. Zdarza się też, że po kilku dniach pojawia się delikatne złuszczanie.

Ogólny schemat postępowania, to 3-4 zabiegi co 2-4 tygodnie. Trzeba jednak wziąć pod uwagę, że dojrzała skóra goi się wolniej, ma mniejszy potencjał do regeneracji, więc nie należy jej przemęczać. Najważniejsze jest indywidualne podejście do każdej pacjentki i każdego problemu.

Czas trwania zabiegu: 1h

Cennik: Twarz 350zł

Seria trzech zabiegów 300zł

Terapia fotodynamiczna

Terapia fotodynamiczna jest to metoda leczenia wykorzystująca substancje światłoczułe (fotouczulacze) i światło do wybiórczej destrukcji patologicznych komórek i tkanek. W pierwszym etapie leczenia na skórę aplikuje się krem zawierający fotouczulacz na okres od 15 minut do kilku godzin. W tym czasie fotouczulacz wiąże się selektywnie z komórkami o dużej aktywności metabolicznej. W skórze są to komórki warstwy podstawnej naskórka, gruczoły łojowe, mieszki włosowe, komórki nowotworowe.

W drugim etapie miejsce poddane terapii naświetla się światłem o odpowiedniej długości fali. W wyniku oddziaływania światła na zgromadzony w tkankach fotouczulacz dochodzi do reakcji fotodynamicznej, w trakcie której powstaje tlen molekularny. Tlen molekularny mający właściwości cytotoksyczne powoduje destrukcję i eliminację tkanek, w których uprzednio nagromadził się fotouczulacz.

Choć zjawisko reakcji fotodynamicznej odkryto już ponad 100 lat temu, na szerszą skalę w medycynie wykorzystuje się je od kilkunastu lat. Zwłaszcza w ostatnich kilku latach terapia fotodynamiczna przeżywa okres dynamicznego rozwoju, stając się nowoczesną i skuteczną metodą leczenia, niektórych nowotworów i stanów przedrakowych skóry, trądziku młodzieńczego, trądziku różowatego, fotostarzenia (fotoodmładzanie metodą fotodynamiczną), brodawek wirusowych.

Dlaczego terapia fotodynamiczna?

Pomimo wielu dostępnych metod, leczenie trądziku nadal nastręcza trudności u wielu pacjentów. Leki stosowane zewnętrznie (żele, kremy) często są niewystarczające. Leki doustne cechują się większą skutecznością, wymagają jednak wielomiesięcznego stosowania (6 miesięcy lub dłużej), okresowych badań kontrolnych krwi oraz wiążą się z potencjalnym ryzykiem działań ubocznych. Terapia fotodynamiczna cechuje się wysoką, a niekiedy wręcz spektakularną skutecznością porównywalną lub przewyższającą leki doustne. Równocześnie nie stwarza ryzyka ogólnoustrojowych objawów ubocznych związanego z terapią doustną gdyż działanie ogranicza się jedynie do wybranego obszaru skóry. Tak więc stanowi alternatywę dla tych pacjentów, u których leczenie miejscowe jest nieskuteczne, a terapia doustna jest przeciwwskazana lub źle tolerowana.

Jaki jest mechanizm działania terapii fotodynamicznej w trądziku?

Redukcja zmian zapalnych poprzez zmniejszenie liczby Propionibacterium acnes – bakterii współodpowiedzialnych za zmiany trądzikowe.

Hamujący wpływ na gruczoły łojowe.

Normalizacja procesu rogowacenia w naskórku – redukcja liczby zaskórników.

Przebieg zabiegu

W pierwszym etapie na skórę nakłada się fotouczulacz w postaci kremu na okres ok. 1 godziny. Następnie naświetla się wybrany obszar światłem czerwonym przez ok. 15 minut. Łączny czas zabiegu wynosi ok. 1,5 godz. W trakcie aplikacji fotouczulacza możliwe jest umiarkowane pieczenie i zaczerwienienie skóry.

W czasie naświetlania odczuwalne jest wyraźne pieczenie, które u wrażliwych pacjentów łagodzi się odpowiednim chłodzeniem skóry. Po zabiegu przez kilka dni (od 3 do 7 dni) na skórze utrzymuje się odczyn w postaci zaczerwienienia i złuszczania. Odczyn skóry najbardziej jest nasilony na drugi dzień, a z każdym kolejnym dniem stopniowo ustępuje. W tym okresie, a zwłaszcza przez pierwsze 24 godziny należy unikać słońca i silnych źródeł światła.

Jakie są efekty? Ile trzeba zabiegów?

Widoczną poprawę obserwuje się ok. 3 tyg. po zabiegu. Aby uzyskać optymalny efekt terapii wykonuje się 2-4 zabiegów w odstępie 3-4 tyg. Liczbę zabiegów wyznacza się indywidualnie w zależności od nasilenia zmian i reakcji skóry u danego pacjenta.

Cena zabiegu: 

Trądzik:
Twarz 250-450 zł
Plecy od 450 zł
Ramiona od 350 zł

Trądzik różowaty:
Cała twarz 350-450 zł

Fotoodmładzanie metoda fotodynamiczną
Cała twarz 350-450 zł

CPL laserowa terapia trądziku

Problem trądziku jest bardzo powszechny i dotyczy zarówno nastolatków jak i osób dorosłych. W naszej Klinice leczymy go za pomocą zabiegów z wykorzystaniem procedury kalibrowanego światła pulsacyjnego, przy zastosowaniu odpowiedniego filtra szafirowego. Wiązki świetlne pochłaniane są przez chromofory, jakimi są porfiryny w skórze. Kalibrowane światło pulsacyjne powoduje działanie destrukcyjne na bakterie Propionibacterium acnes, odpowiedzialne za stany zapalne w trądziku. Usuwamy, zatem główną przyczynę trądziku, co zapobiega rozsiewaniu się zmian oraz ich nawrotom. Fale o większej długości rozgrzewają wodę w skórze właściwej i powodują obkurczanie gruczołów łojowych, a w konsekwencji zmniejszenie ilości wydzielanego sebum. Zabieg powoduje również obkurczanie rozszerzonych porów, a co za tym idzie przyczynia się do likwidacji zaskórników otwartych. Jednocześnie aktywacja fibroblastów, pobudza syntezę kolagenu, co skutkuje poprawą jędrności i gęstości skóry oraz zapobiega ewentualnemu powstawaniu blizn potrądzikowych. Kalibrowane światło pulsacyjne pochłaniane jest przez wszystkie kolorowe struktury skóry, a więc również przez melaninę w komórkach barwnikowych, co powoduje redukcję przebarwień, które bardzo często towarzyszą zmianom trądzikowym.

Terapeutyczny zabieg dyniowy(z oczyszczaniem)

Terapeutyczny Zabieg Dyniowy DermaQuest to program normalizujący przeznaczony dla skór mieszanych, z problemem krostek, grudek, zaskórników oraz dla skór przetłuszczających się i z rozszerzonymi porami. Zabieg oparty jest na naturalnym miąższu z dyni – źródle witamin: C, B1, B2, B6, PP oraz K.

Miąższ zawiera dużą ilość beta-karotenu, który bardzo łatwo penetruje przez naskórek, gdzie ulega przekształceniu do kwasu retinowego – najbardziej aktywnej formy witaminy A, oraz palmitynianu retinylu czyli estrowej formy o działaniu antyoksydacyjnym. Witamina A działa seboregulująco, zmniejszając łojotok, tworzenie się zaskórników i zmian zapalnych, przez co efekt czystej skóry osiągany jest w bardzo krótkim czasie. Zabieg wzbogacony jest o nisko stężone kwasy keratolityczne jak: kwas migdałowy, salicylowy, nordihydrogwajaretowy, które również wykazują właściwości antybakteryjne i sebostatyczne. Innowacyjnym rozwiązaniem jest zastosowanie probiotyków w postaci enzymów proteolitycznych otrzymywanych w procesie organicznego rozkładu dyni. Probiotyki zapobiegają namnażaniu się szkodliwych bakterii, przez co zmniejszają i niwelują ryzyko infekcji oraz problemów skórnych. Dzięki zastosowaniu substancji przeciwzapalnych jak niacynamid, komórki macierzyste z pomarańczy i lilaka pospolitego, skóra po zabiegu jest zmatowiona, rozjaśniona i odpowiednio nawilżona. Peeling można wykonywać przez cały rok.

Terapeutyczny Zabieg Dyniowy DermaQuest to program normalizujący przeznaczony dla skór mieszanych, z problemem krostek, grudek, zaskórników oraz dla skór przetłuszczających się i z rozszerzonymi porami. Zabieg oparty jest na naturalnym miąższu z dyni – źródle witamin: C, B1, B2, B6, PP oraz K.

Miąższ zawiera dużą ilość beta-karotenu, który bardzo łatwo penetruje przez naskórek, gdzie ulega przekształceniu do kwasu retinowego – najbardziej aktywnej formy witaminy A, oraz palmitynianu retinylu czyli estrowej formy o działaniu antyoksydacyjnym. Witamina A działa seboregulująco, zmniejszając łojotok, tworzenie się zaskórników i zmian zapalnych, przez co efekt czystej skóry osiągany jest w bardzo krótkim czasie. Zabieg wzbogacony jest o nisko stężone kwasy keratolityczne jak: kwas migdałowy, salicylowy, nordihydrogwajaretowy, które również wykazują właściwości antybakteryjne i sebostatyczne. Innowacyjnym rozwiązaniem jest zastosowanie probiotyków w postaci enzymów proteolitycznych otrzymywanych w procesie organicznego rozkładu dyni. Probiotyki zapobiegają namnażaniu się szkodliwych bakterii, przez co zmniejszają i niwelują ryzyko infekcji oraz problemów skórnych. Dzięki zastosowaniu substancji przeciwzapalnych jak niacynamid, komórki macierzyste z pomarańczy i lilaka pospolitego, skóra po zabiegu jest zmatowiona, rozjaśniona i odpowiednio nawilżona. Peeling można wykonywać przez cały rok.

Wskazania:

  • Skóra mieszana, łojotokowa, zanieczyszczona
  • Krostki, grudki, zaskórniki
  • Błyszczenie się skóry
  • Rozszerzone pory
  • Tendencja do przebarwień pozapalnych

Rezultaty:

  • Reguluje pracę gruczołów łojowych
  • Niweluje zmiany ropne, krostki, zaskórniki, obkurcza ujścia gruczołów łojowych
  • Zmniejsza łojotok i tworzenie się ognisk zapalnych
  • Silnie rozjaśnia skóry

Przeciwwskazania:

  • Uczulenie na retinol i aspirynę (kwas acetylosalicylowy)
  • Nadwrażliwa skóra

 

Częstotliwość:

Seria: 8 zabiegów co 14-21 dni, dwa razy w roku

Czas trwania zabiegu: 60 min – 90 min

Cena zabiegu: 270zł – 300zł

Peelingi chemiczne

Peelingi chemiczne, dermatologiczne (dermabrazja chemiczna) polegają na aplikacji na skórę jednego lub kilku środków złuszczających w celu uzyskania regeneracji części naskórka lub skóry właściwej.

W wyniku zabiegu powstaje kontrolowane uszkodzenie tkanek, które po wygojeniu powoduje zmniejszenie lub zniknięcie kosmetycznych defektów.

Peeling nożna stosować w każdym wieku, na wszystkie części ciała i o każdej porze roku. W zależności od problemu, wieku i typu skóry, następuje dobór odpowiedniego preparatu oraz optymalnego programu.

Nowoczesne preparaty zawierają mieszanki różnych kwasów (migdałowy, salicylowy, glikolowy, kojowy, retinol,…) dzięki temu przy pomocy jednego zabiegu jest możliwe zwalczanie kilku problemów dermatologicznych oraz estetycznych, minimalizując działania uboczne.

Wskazania:

  • Zanieczyszczona skóra
  • Przebarwienia
  • Zmarszczki
  • Rozszerzone pory
  • Powikłania potrądzikowe
  • Powierzchowne blizny
  • Zmiany chorobowe skóry

Efekty zabiegu:

  • Silna regeneracja skóry i naskórka
  • Rozjaśnienie cery
  • Likwidacja przebarwień
  • wygładzenie zmarszczek
  • wygładzona, zdrowa skóra

Przeciwwskazania:

  • Aktywna opryszczka
  • Ciąża
  • Karmienie piersią
  • Alergie skórne na składniki peeling
  • Ekspozycja skóry na słońce
  • Choroby autoimmunologiczne

Jeżeli Twoja skóra jest poszarzała i wymaga odświeżenia, walczysz z trądzikiem, bliznami potrądzikowymi i przebarwieniami – zabiegi kwasami PEEL MISSION są dedykowane właśnie dla Ciebie !!

Czas trwania zabiegu: 15 min-45 min

Cena zabiegu: 80 – 250zł

Dokładna cena zabiegu ustalana jest podczas konsultacji przed zabiegiem.

Peeling Jesnera

Płyn Jessnera to uznany peeling medyczny, często stosowany przez dermatologów. Zabieg Demaquest ma silne działanie złuszczające, reguluje wydzielanie sebum oraz działa przeciwzmarszczkowo. W jego składzie znajduje się wiele substancji aktywnych np.: rezorcyna, kwas salicylowy i kwas mlekowy działają silnie złuszczająco; komórki macierzyste z lilaka pospolitego, które hamują aktywność bakterii odpowiedzialnych za trądzik i niwelują przyczynę zmian trądzikowych.

Procedura zabiegowa składa się z siedmiu etapów. Efekt peelingu jest widoczny natychmiast: krosty i podskórne stany zapalne zmniejszają się. Peeling powoduje efekt „frostingu”, czyli zbielenia skóry w trakcie zabiegu. Na 3 dzień po zabiegu skóra się złuszcza. Po kolejnych 2 dniach jest całkowicie złuszczona i wygładzona.

Zabieg w szczególności polecany jest osobom, które mają problemy skórne, walczą z nawracającym trądzikiem zaskórnikowo-grudkowym lub pozostałościami po przebytym trądziku: bliznami, przebarwieniami, nierówną strukturą twarzy, z rozszerzonymi porami. Zabieg wykonujemy na skórze twarzy, dekoltu, plecach. Płyn Jessnera działa na naskórek podobnie jak retinoidy, dlatego może stanowić alternatywę dla tego typu leczenia.

Przeciwwskazania:

  • ciąża, okres laktacji
  • stany nowotworowe i guzy niewiadomego pochodzenia
  • osłabienie organizmu, choroby wirusowe i bakteryjne
  • obniżenie odporności (immunosupresja na skutek przeszczepów, chemioterapii)
  • zakażenie krwi wirusem HIV, HSV, WZW
  • skłonność do powstawania bliznowców, utrudnione gojenie
  • łuszczyca, bielactwo, atopowe zapalenie skóry w miejscu zabiegu
  • choroby autoimmunologiczne (RZS, Hashimoto)

Efekty zabiegu:

  • szybsze gojenie się krost i grudek
  • zmniejszenie liczby zaskórników 
  • spłycenie blizn potrądzikowych
  • obkurczenie ujść gruczołów łojowych 
  • rozjaśnienie skóry i przebarwień

 Seria: minimum 3 zabiegi co 21 – 30 dni, dwa razy w roku

Czas trwania zabiegu: 90min

Cena zabiegu: 200 do 250zł

Peeling TCA

Kwas trójchlorooctowy TCA jest pochodną kwasu octowego. W zależności od stężenia powoduje złuszczanie się naskórka, które przygotowuje skórę do rewitalizacji i pomaga w odnowie kolagenu. Celem zabiegu jest intensywne złuszczenie warstw naskórka i dotarcie do skóry właściwej.

Zabieg polega na aplikacji kilku warstw roztworu kwasu trójchlorooctowego w celu sprowokowania kontrolowanego oparzenia chemicznego, w związku z czym dochodzi do głębokiego złuszczenia naskórka.

Wskazania:

Ten typ peelingu polecany jest dla cery tłustej, łojotokowej, ze zmianami trądzikowymi lub potrądzikowymi. Można go stosować prawie na każdej części ciała.

  • przebarwienia, kurzajki, brodawki
  • plamy starcze, plamy słoneczne,
  • zmarszczki powierzchniowe,
  • blizny potrądzikowe, rozstępy,
  • zrogowaciałą skórę,
  • trądzik grudkowo-krostny,
  • zwiotczałą skórę, zmarszczki.

Przeciwskazania :

  • Opryszczka w okresie aktywnym
  • Zmiany ropne skóry np. w przebiegu trądziku
  • Skłonność do bliznowców (dotyczy pilingu średniogłębokiego i głębokiego)

Czas trwania zabiegu: 0,5 h do 50 min.

Cena zabiegu: 200 – 250zł

Bezpłatna konsultacja

Nie jesteś zdecydowany albo masz wątpliwości? Umów się na bezpłatną konsultację w naszym salonie. Przejdź do zakładki Kontakt - klikając w ten baner.

Bony upominkowe

To wyjątkowy podarunek dla bliskiej osoby, przyjaciela lub kogoś, komu w sposób szczególny pragniemy zrobić niespodziankę